Podpisanie umowy o współpracy z firmą ASTOR Sp. z o.o.

W dniu 9 stycznia 2020 r. Politechnika Krakowska podpisała umowę o współpracy z firmą ASTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Przedmiotem porozumienia jest objęcie patronatem kierunku Automatyki i Robotyka na Wydziale Mechanicznym.
W ramach umowy firma ASTOR wraz z Politechniką Krakowską będą współdziałać nad opracowaniem, organizowaniem i unowocześnianiem studiów o charakterze dualnym, łączących tradycyjne studia akademickie oraz praktyki zawodowe w firmie patronackiej. W szczególności uczelnia i firma patronacka będą współorganizować zajęcia dydaktyczne, szkolenia, pokazy demonstracyjne dla studentów i pracowników uczelni, w tym doktorantów na terenie zakładu firmy patronackiej, umożliwiać studentom, doktorantom i pracownikom uczelni uczestnictwo w wybranych projektach firmy patronackiej, przedstawiać studentom oferty odbycia praktyk i staży w firmie patronackiej.

Firma ASTOR prowadzi działalność w zakresie szeroko pojętej automatyki i robotyki, sterowania, transmisji danych, oprogramowania przemysłowego. Jest autoryzowanym przedstawicielem wielu wiodących firm światowych i dystrybutorem ich produktów i oprogramowania oraz jednocześnie jest producentem własnych rozwiązań w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej.