Przejdź do treści

Wydział Mechaniczny

Kategoria naukowa A

w dyscyplinie: inżynieria mechaniczna

dr inż. Reza Teimouri w gronie TOP 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie

Dr inż. Reza Teimouri jest beneficjentem programu ULAM finansowanego z funduszy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) i od czerwca 2021 roku prowadzi prace badawcze w Katedrze Inżynierii i Automatyzacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej.

W swojej pracy zajmuje się m. in. zagadnieniami związanymi z badaniami naprężeń szczątkowych w procesie nagniatania wspomaganego drganiami ultradźwiękowymi, analizą trwałości zmęczeniowej i jakością powierzchni metali po obróbce skrawaniem, symulacją poprawy własności w łańcuchach wytwarzania addytywnego oraz optymalizacją mająca na celu minimalizację zużycia energii i ograniczenia czasu produkcji.

Efektem prowadzonych w tym okresie badań są już cztery artykuły naukowe opublikowane z afiliacją Politechniki Krakowskiej w czasopismach z listy JCR.

W roku 2022 dr inż. Reza Teimouri po raz kolejny znalazł się w gronie TOP 2% Scientists w międzynarodowym, ogólnonaukowym rankingu przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z ELSEVIER oraz SciTech Strategies.

Lista TOP 2% dostępna jest na stronie internetowej: elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/4
Skip to content