Wydział Mechaniczny

Kategoria naukowa A

w dyscyplinie: inżynieria mechaniczna

Małopolski Festiwal Innowacji przedstawia wynalazki z PK

W ramach Małopolskiego Festiwali Innowacji platforma Innowacyjna.Malopolska.pl przedstawia m.in. wynalazki z PK

– Układ jezdny robota mobilnego pozwala na automatyzację pracy magazynu, potrafi nie tylko przewozić ładunki, ale także wjechać na odpowiednie, magazynowe piętro.

Rozwiązanie prezentuje dr inż. Waldemar Małopolski z Katedry Inżynierii i Automatyzacji Produkcji Wydziału Mechanicznego PK.

“Prezentowany układ jezdny robota mobilnego służy realizacji zadań transportowych w zautomatyzowanym systemie magazynowym. Zawiera podłogę i przytwierdzone do niej dwa zespoły napędowe zawierające silnik z reduktorem (przekładnią) i koła napędowe oraz wyposażony w obrotowe koła wleczone. Charakteryzuje się tym, że koła napędowe umieszczone są symetrycznie w połowie długości podłogi robota.”