Student Automatyki i Robotyki Wojciech Zelek zdobył pierwsze miejsce w konkursie pt. „Stwórz stanowisko edukacyjne w oprogramowaniu Simultus”, organizowanym przez firmę Multiprojekt.

Zwycięska praca pt. „Zautomatyzowana linia produkcyjna” jest częścią projektu realizowanego w ramach pracy dyplomowej inżynierskiej, której promotorem jest dr inż. Marcin Morawski. Praca dotyczy wykonania modelu symulacyjnego fragmentu linii produkcyjnej z wykorzystaniem nowego oprogramowania o nazwie Simultus, które jest sprzedawane i rozwijane przez krakowską firmę Multiprojekt. Pan Wojciech zaimplementował model linii produkcyjnej wyposażonej w siłowniki pneumatyczne, manipulator o kartezjańskim układzie współrzędnych, oraz własne modele CAD wybranych elementów mechanicznych. Do tego napisał i zintegrował z modelem program sterujący w języku drabinkowym dla sterowników marki Fatek, dzięki czemu cały projekt odzwierciedla w pewnym stopniu fragment rzeczywistego układu automatyki.
Projekt Pana Zelka w ciekawy sposób prezentuje szerokie możliwość nowego programu do symulacji układów automatyki jak również wskazuje pewne jej ograniczenia, które mogą pomóc twórcom udoskonalić tą aplikację w kolejnych wersjach. Okazało się, że spotkał się on również z uznaniem inżynierów z firmy Multiprojekt.
Prezentację nagrodzonej pracy można zobaczyć
poniżej

Serdecznie gratulujemy!