Prezentacja systemu SAP Business One w Instytucie Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji

Instytut Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji, Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej nawiązał współpracę z Altab, Złotym Partnerem SAP, mającą na celu poszerzenie zajęć prowadzonych przez uczelnię o wymiar praktyczny.

Wykład dla studentów drugiego roku Inżynierii produkcji odbył się w kwietniu w ramach zajęć Systemy Informatyczne w Przedsiębiorstwie.

– Inicjatywa firmy Altab i Politechniki Krakowskiej to dobry przykład współpracy środowiska naukowego z biznesem – mówi dr inż. Janusz Pobożniak, współorganizator zajęć. – Takie zajęcia pozwalają studentom na poznanie praktycznych narzędzi, z którymi zetkną się w swojej pracy w przyszłości – dodaje.

Altab podczas zajęć na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej zaprezentował oprogramowanie SAP Business One – system klasy ERP, używany przez firmy na całym świecie. Na podstawie scenariusza operacyjnego studenci mogli obserwować symulację procesów biznesowych przy wykorzystaniu – zgodnych z najnowszymi trendami – zaawansowanych narzędzi wspierających produkcję.

– Bardzo ważne jest by już na etapie kształcenia przyszli inżynierowie mieli szansę zetknięcia się ze sprawdzonymi narzędziami do zarządzania przedsiębiorstwem i ich zastosowania w praktyce – mówi Paweł Matejko, prowadzący zajęcia. – W oparciu o SAP Business One zaprezentowaliśmy nie tylko realizację procesów produkcyjnych, lecz także ich szerszy kontekst i znaczenie dla pozostałych działów firmy – dodaje.

Inżynieria produkcji jest interdyscyplinarnym kierunkiem studiów dostosowanym do potrzeb i oczekiwań pracodawców oraz wymogów rynku pracy, umożliwiającym uzyskanie wiedzy z zakresu projektowania wyrobów i procesów, podstaw sterowania, eksploatacji, organizacji oraz zarządzania procesami wytwarzania. To studia umożliwiające uzyskanie zaawansowanej wiedzy inżynierskiej z wybranego zakresu inżynierii produkcji oraz organizacji i zarządzania.

Absolwenci kierunku Inżynieria produkcji znajdują zatrudnienie w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, w firmach projektowych i doradczych oraz innych jednostkach gospodarczych i administracyjnych, w których wymagana jest wiedza techniczna, informatyczna oraz ekonomiczna.

ALTAB S.A.

Jesteśmy entuzjastami nowoczesnych technologii, dlatego od 2002 roku wdrażamy rozwiązania SAP.

Nasze doświadczenie zbudowaliśmy realizując blisko 250 projektów wdrożeniowych SAP Business One, potwierdzonych referencjami. Wszystkie zostały zrealizowane zgodnie z założeniami, co oznacza 100% skuteczności. Nasi konsultanci wspierają ponad 4.600 użytkowników, zapewniając im bezpieczeństwo i ciągłość pracy.

Kontakt dla mediów: Angelika Dudzińska-Pająk, angelika.pajak@altab.pl, tel. 12 261 30 60