Wydział Mechaniczny

Kategoria naukowa A

w dyscyplinie: inżynieria mechaniczna

Spotkanie Szkoły Naukowej Obróbek Erozyjnych

W dniu 28 listopada 2018 r. w ITMiAP odbyło się spotkanie Szkoły Naukowej Obróbek Erozyjnych, która skupia wokół siebie środowisko inżynierów zajmujących się niekonwencjonalnymi technikami wytwarzania.

W spotkaniu wzięli udział specjaliści z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania w Krakowie, Zakładu Automatyki Przemysłowej B.P. (Końskie/Kutno) oraz Politechniki Krakowskiej. Spotkanie otworzył Prodziekan Wydziału Mechanicznego PK dr hab. inż. Marek Kozień, prof. PK a program obejmował prezentacje następujących referatów:

• mgr inż. Agnieszka Żyra (Politechnika Krakowska) – Wpływ mikrostruktury stopu tytanu Ti10V2Fe3Al na efektywność procesu obróbki elektroerozyjnej
  • mgr inż. Wojciech Bizoń (Politechnika Krakowska) – Badania wstępne obróbki elektroerozyjnej kompozytu Al-SiC,
  • mgr inż. Michał Marczak (Politechnika Warszawska) – Koncepcja pomiaru rzeczywistej wartości indukcji w szczelinie obróbkowej wypełnionej materiałem magnetycznymi,