dr inż. Michał Karpiuk

SCOPUS Author ID

ORCID iD

Publikacje autora


Telefon: 32 62
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pokój C 201


Konsultacje pracowników Instytutu M-06

Zagadnienia do prac dyplomowych 2019/20

Materiały dydaktyczne udostępniane dla studentów

 

Działalność naukowo - badawcza

Badania naukowe dr inż. Michała Karpiuka koncentrują się wokół zagadnień związanych z systemami komputerowego wspomagania CAx, a w szczególności systemów wspomagających inżyniera w planowaniu i projektowaniu procesu technologicznego montażu oraz narzędzi do analizy technologiczności konstrukcji ze względu na montaż i wytwarzanie.

Dr inż. Michał Karpiuk jest specjalistą w zakresie projektowania i programowania aplikacji zintegrowanych z systemami CAD, a w szczególności z systemem CAD SolidWorks. W tym zakresie posiada bogate doświadczenie i wieloletnią praktykę zdobytą podczas pracy w przemyśle m.in. w ABB. 
W ramach doktoratu opracował zintegrowane z systemem SOLIDWORKS® narzędzie do rozpoznawania technologicznych cech montażowych bezpośrednio z modelu złożenia. Jest autorem wielu publikacji i uczestnikiem wielu konferencji zarówno polskich jak i zagranicznych, na których prezentował swoje autorskie programowe rozwiązania CAx.

Działalność dydaktyczna

Działalność dydaktyczną dr inż. Karpiuk Michał rozpoczął w roku 2008 na stanowisku asystenta naukowo dydaktycznego. Od tego czasu prowadził szereg zajęć na kierunku Automatyka i Robotyka oraz Inżynieria Produkcji z przedmiotów m.in. Systemy informatyczne w przedsiębiorstwach, Podstawy systemów CAD, Zaawansowane systemy CAD, Projektowanie oprzyrządowania technologicznego w systemach CAD,.

Jest kierownikiem kursu dokształcającego „Komputerowo wspomagane modelowanie wyrobu z wykorzystaniem systemu 3D CAD SolidWorks”, „Rysunek techniczny maszynowy w systemie CATIA oraz SolidWorks” oraz aktywnym działaczem Polskiego Stowarzyszenia Upowszechniania Komputerowych Systemów Inżynierskich ProCAX.

Hobby

Muzyka (myspace.com/musicalityrate), grafika, komiks, animacje, s-f. 

Back to top